© 2017-2018 by bind-U

  • Facebook Basic Black
  • LinkedIn Basic Black
  • Twitter Basic Black
0 (212) 912 46 38

Agile Rol Değişimi

February 26, 2018

 

 

Çalışma hayatında bulunduğumuz pozisyona, ünvanımıza ve çevremizdeki insanlara göre kimi zaman sert diyebileceğimiz tutumlar oluştururuz. Bu tutumlar, bizim önceden sonucunu bildiğimiz durumlarla karşılaşmamızı sıklıkla sağlar. Siz de, konuşmanın sonucunu önceden tahmin ettiğiniz durumlarla karşılaştınız mı?

 

Örneğin, diyelim ki Ahmet geç kaldı, ve çevrede insanlar varken eski toprak müdürü Aysel Hanım onu gördü. Ahmet, Aysel hanımın herkesin önünde onu azarlamak isteyeceğini, bu şekilde de egosunu tatmin ettiğini düşünüyor ve kendini ezdirmek istemiyordu. Diyelim ki gerçekten de Aysel hanım, Ahmet’e neden geç kaldığını ve zamanında gelmeyi beceremeyen insanın nasıl iyi iş ortaya koyacağını soracak bir cümle söyledi. Ahmet, başından geçeceklerin farkındaydı ve konuşmanın nasıl ilerleyeceğini de biliyordu, ancak yine de “ Servis olsaydı böyle olmazdı, trafiği hızlıca aşmanın bir yolu yok!” diyerek kendini savunmayı tercih etti.

 

Aslında örnekler çoğaltılabilir, ama hepsinin ortak noktasına değinmek gerekirse, çözüm arayışı olmadığında, motivasyon kaybı, dolayısı ile de performans kaybı hatta iş değiştirme isteğine kadar kişileri negatif etkileyebilecek bu “antipattern”lerin çözümü birkaç iletişim püf noktasını bilmek ve empati kurmak ile mümkün.

 

Bu sebeple, Bind-U olarak drama alanındaki bilgilerimizi, iletişim yöntemleri ile birleştirdik ve Agile yöntemler uygulayanların kahramanı olduğu, katılımcıların dramada ana roller üstlendiği, bu şekilde iletişim ve empati yeteneklerini geliştirdikleri Agile Rol Değişimi ürününü tasarladık.

 

Geçen süre zarfında yaptığımız uygulamalardan aldığımız geri dönüşlerle güçlendik, ve sonuçlardan en az katılımcılar kadar mutlu olduk. Katılımcıların isteklilikleri, ve rollere bürünmedeki başarıları ise bizi fazlasıyla şaşırttı. Bir sonraki Agile Rol Değişimi’nde sizi de görmek isteriz! Birbirimize öğretecek şeylerimiz olduğundan eminiz!

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

What's important

Kurum içi girişimcilik, challenge-U MeetUp

April 5, 2018

1/4
Please reload

Latest Posts

February 26, 2018

February 8, 2018

January 26, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Follow us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square